All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 100ah 12v lithium iron phosphate battery ] match 15 Products.
12V LiFePO4 battery for replacement of VRLA battery 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah with Blue tooth
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Certifications: | CE, RoHS, UL, UN38.3 |
Deep Cycle 12V 100Ah Lithium Battery For UPS Power Back-up and Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
High Capacity LiFePO4 Battery Pack 5000 Times Cycle Life 100A Max Charge Current
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Energy: | 1200WH |
1200WH LiFePO4 Battery Pack High Energy Capacity For Long Term Use
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |

