All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 12v non spillable lead acid battery ] match 5 Products.
Good performance 12v non-spillable lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
Sealed Non-Spillable Lead Acid Battery with Higher Assembling Pressure and 12V Voltage
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
non spillable lead acid battery for UPS, Telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
Non Spillable UPS 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
1

