All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ rechargeable valve lead acid battery ] match 22 Products.
AGM Separator Sealed Lead Acid Battery , Valve Regulated Rechargeable Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
2.05 Kg 12 volt rechargeable valve regulated lead acid battery for solar system system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
OEM Maintenance-Free ABS Case Material Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery For UPS Long-Lasting Performance
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12V Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery for Solar System 9Ah Capacity 20hr-rate to 1.75V per cell 25 C
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
12v 9ah rechargeable valve regulated lead acid battery for Ups System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.5Kg |
2.55kg weight maintenance free valve regulated lead acid rechargeable battery for UPS application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah |
| Voltage: | 12V |
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |
ABS 12v 7ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Double Sealing 250Ah UPS 12V VRLA Deep Cycle Battery
| Capacity: | 1.3-250Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
25.6v Solar System Valve Regulated Rechargeable Battery 100 Ah
| Voltage: | 25.6 |
|---|---|
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |

