All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ vrla sealed lead rechargeable battery ] match 19 Products.
2.55kg weight 12v vrla sealed lead rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
2.05kg weight 12v vrla sealed lead rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
12V 200Ah AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery for Solar Power Systems, UPS, Telecommunications, Access Control Devices
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx 58 Kg |
VRLA Vented Lead Acid Battery 330*172*214mm For Industrial Household Use
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
|---|---|
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
| Weight: | 31kg |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
UPS Valve Regulated Lead Acid Battery with Max Discharge Current 300A
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 300A |
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
Double Sealing 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
ABS 12v 7ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

