All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Long Life 51.2V 200Ah Lithium Battery For Energy Storage, solar and telecom
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 51.2V Lifepo4 Battery Pack |
Lead-acid Replacement Lithium Iron Phosphate battery 25.6V 100AH
| Overload Protection: | Yes |
|---|---|
| Output Voltage: | 110V |
| Free Oem Service: | Support |
Home Energy Storage Lithium Battery 51.2V 300Ah
| Warranty: | 5years |
|---|---|
| Voltage: | 51.2V |
| Cycle Life: | >10 Years |
Safe chemistry LiFePO4 Battery Pack for Solar Energy Storage in Solar Applications
| Application: | Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity Options: | 200Ah And 300Ah |
| Cycle Life: | Long Cycle Life |
51.2V100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |
2KVA Pure Sine Wave Line Interactive UPS
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
Long cycle Life 51.2V100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply with lithium battery solution
| Product Name: | High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply With Lithium Battery Solution |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | IT Equipment, Servers, Routers, And Network Systems, Medical Devices, Etc. |
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
51.2V LiFePO4 battery for solar energy storage
| Packaging Details: | carton and wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-10 days |
| Payment Terms: | T/T |

