All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 10kva ups uninterruptible power supply ] match 57 Products.
Single Phase 1kva 10Kva High Frequency Online UPS Power Guard UPS
| Product Name: | Single Phase Online UPS, 1kva To 10Kva Online High Frequency UPS, Home Ups Online |
|---|---|
| Power Factor: | 1.0 |
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
High Frequency 0ms Transfer Time LCD Display Online UPS
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Output Power Factor: | 1.0 |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
Rack Type High Frequency Online UPS 10KVA Secure Power With PF 1.0
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Efficiency: | ≥95.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
≥95.5% Efficiency Lcd Display High Frequency Online Ups 6kva / 10kva
| Battery Capacity: | 10-100AH |
|---|---|
| Battery Voltage: | 48V/96V/192V/384V |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/GPRS/WIFI |
Rack Mount Type High Frequency Ups 1kva 2kva 3kva For It Network Equipment Office
| Capacity: | 10KVA-200KVA |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/USB |
| Display: | LCD |
High Frequency 6kVA-10kVA LCD/LED Online Battery Backup 220V
| Power Capacity: | 6kVA-20kVA |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Transfer Time: | 0ms |
Gp33 3 Phase Low Frequency Ups Industrial 10-200kva With Rs232 Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
PTEC Online Double-conversion Single Phase UPS 1-10kva PF 1.0 For Home Use
| Product Features: | High Frequency Tower Type Ups |
|---|---|
| Service: | OEM /ODM |
| Output Voltage: | 220V/230V/240V |
High Frequency Online UPS 1.0 Output Power Factor Protection Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
| Display: | LCD |
CE ROHS Modular Online UPS Overload Short Circuit Over Temperature Protection
| Product Name: | Modular Online UPS |
|---|---|
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |

