All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 12v sla battery ] match 19 Products.
2.05kg weight 12v sla battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
agm sla battery storage battery 12v 7ah for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
2.05kg weight 12v sla rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Cycle Life For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery General SLA Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Maintenance Type: | Free |
SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery for UPS Systems, solar energy
| Voltage: | 12V, 6V, 2V |
|---|---|
| Product Name: | SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Deep Cycle 12V 200Ah Lithium Battery for Caravan / Camping and Power Back-up
| Chemical Composition: | Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) |
|---|---|
| Max Charge Voltage: | 14.6V |
| Max Charging Current: | 200A |
Double Sealing VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
Pasted Flat Type High Capacity Lead Acid Battery , AGM VRLA Deep Cycle Battery
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
Compact Design VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle Terminal Sealing
| Voltage: | 2V,6V, 12V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Deep Cycle 12V 6Ah Lithium Battery For UPS Power Backup And Solar
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |

