All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 5kwh lifepo4 battery system ] match 19 Products.
All-in-one energy storage LiFePO4 battery system with smart BMS 5KWH 10KWH
| Compact Desiged: | With Built-in BMS |
|---|---|
| Life Cycle: | More Than 6000 Cycles |
| Safety Features: | Overcharge Protection, Overdischarge Protection, Short Circuit Protection, Thermal Protection |
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
5kwh Lifepo4 Battery Pack For Solar Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Waterproof Standard IP65 LiFePO4 Battery Pack with ABS Case -20°C To 60°C
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20°C To 60°C |
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
Modular Design LiFePO4 Battery Easy Capacity Expansion for Home Energy Storage in Black Color
| Color: | Black; White |
|---|---|
| Type: | LiFePO4 Battery |
| Warranty: | 5 Years |
Storage Type -20-45C -4-113℉ LiFePO4 Battery Pack with Expected Cycle Life of 1C At 25C and ABS Case
| Technical Parameters: | N/A |
|---|---|
| Waterproof Standard: | IP65 |
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
Long-lasting 24V LiFePO4 Battery Pack with A Grade Performance and 48V Battery Pack for Residential
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Use Life: | >10years |
Maximize Your Energy Potential with LiFePO4-Battery Grade A and Optimal Battery Weight Wall-mounted Type
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Battery Weight: | / |
Long-lasting Performance with Deep Cycle LiFePO4 Battery 000 Cycles 100%DOD Expected Cycle Life
| Internal Impedance: | ≤45mΩ |
|---|---|
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
| Operating Temperature: | -20°C To 60°C |

