All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ pasted flat lead acid battery ] match 27 Products.
Pasted flat type rechargeable lead acid battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
12V 200Ah AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery for Solar Power Systems, UPS, Telecommunications, Access Control Devices
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx 58 Kg |
AGM Separator 6AH UPS VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Sealed Type: | Sealed |
| Terminal: | Terminal F1/F2 |
F1 Terminal 12 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Product Name: | 12 Volt Sealed Lead Acid Battery, High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Rechargeable F1 Terminal Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Product Name: | F1 Terminal 6 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems, Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
| Warranty: | 1 Year |
Terminal F1 Sealed Lead Acid Battery 12v 200ah For UPS Telecom
| Capacity: | 12v 200ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 58.00Kg |
Pasted Flat Type High Capacity Lead Acid Battery , AGM VRLA Deep Cycle Battery
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery for UPS Systems, solar energy
| Voltage: | 12V, 6V, 2V |
|---|---|
| Product Name: | SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |

