All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ pasted flat lead acid battery ] match 27 Products.
Compact Design VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle Terminal Sealing
| Voltage: | 2V,6V, 12V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Double Sealing VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
12v 100ah VRLA Regulated Lead Acid Battery For Solar Alarm System
| Capacity: | 100Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 34.50Kg |
Non Spillable UPS 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12v100AH VRLA Lead Acid Battery For home solar energy System
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 20~30 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
UPS Systems 200Ah AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx 62 Kg |
UPS Systems Solar Energy Sealed Lead Acid Deep Cycle Battery With 1 Year Warranty
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Pasted Flat 12v 9ah Deep Cycle Vrla Rechargeable Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |

