All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 100ah 48v lifepo4 battery pack ] match 27 Products.
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
Alumium 100Ah 48V Lifepo4 Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | Solar Inverter, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
Solar Energy Storage System 48V 100Ah LiFePO4 Battery Telecom Base Station Backup
| Application: | Solar Energy, Telecommunication, Golf Carts Etc |
|---|---|
| Capacity: | 4800Wh |
| Charge Rate: | 1C |
36V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack Golf Cart LFP Battery
| Max Charge Current: | 60A |
|---|---|
| Output Voltage: | 36V/48V/72V |
| Battery Type: | LiFePO4 |
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Stackable All-in-one Energy Storage System 5kwh 10kwh 15kwh 20kwh
| Model: | 5KWH/5KW |
|---|---|
| Internal Impedance: | ≤45mΩ |
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
12.8V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery For Telcom
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V100Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | M8 |
Standard 3U 48V 100Ah Lithium Battery For UPS And Inverter
| Battery Cell: | 3.2V 100Ah |
|---|---|
| Life Cycles: | 5000 Cycles @25℃ 80%DOD |
| Nominal Energy: | 4.8KWh |
Long Life 51.2V 100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |

