All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 100ah 48v lifepo4 battery pack ] match 27 Products.
Durable 48v Lifepo4 Battery Pack Reliable Lightweight 100Ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
48V 100AH Lifepo4 Battery Pack, Lifepo4 Battery Pack Suppliers
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 48V Lifepo4 Battery Pack |
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Alumium Shell 1U 2U 5U 48V 100AH Lifepo4 Battery Pack
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
1U 48V 100AH 12.8V 6AH Lifepo4 Battery Pack For UPS
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Alumium Shell 48V 100AH Lifepo4 Battery Pack For Solar Energy
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Place Of Origin: | China |
Residential Solar LiFePO4 Battery pack 48V 100AH
| Application: | Solar Energy Storage, RV, Marine, Golf Cart |
|---|---|
| Capacity: | 5120Wh |
| Cycle Life: | 5000 Cycles |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
High Performance 48V100Ah LiFePO4 Battery Pack, High Capacity, Low Weight
| Warranty: | 3-5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Operating Temperature Range: | -20℃~65℃ |

