All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 20kva modular ups ] match 21 Products.
19 Inch Rack UPS Modular System 3 Phase 20kva to 150kva High Frequency
| Features: | 19" Rack Mounted Modular UPS |
|---|---|
| Application: | Finance,telecommunication,education,hospitals,transportation&other Network Devices, Data Centers. |
| Product Name: | 3 Phase UPS Modular UPS System UPS Power System 20KVA-150KVA |
3 Phase Online Rack Modular Online UPS 20kva 150kva For office
| Application: | Transportation, Office, Medical Computer Room, Data Center. |
|---|---|
| Type: | 3 Phase Online Rack Type Modular UPS |
| Phase: | Three Phase In Three Phase Out |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Up To 8 Units Parallel Capability
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
|---|---|
| Efficiency: | 99.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Power Sustaining with RS232/RS485/SNMP Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Frequency: | 50/60Hz |
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
20kva-600kva Modular Online Ups High Frequency For Precision Instruments
| Battery Capacity: | 10-60Ah |
|---|---|
| Battery Voltage: | 48V |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/USB |
Modular Online 50/60Hz Uninterrupted Power Supply 95% Efficiency
| Frequency: | 50/60Hz |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Product Name: | Modular Online UPS |
Power Protection Modular Online UPS With RS232 RS485 SNMP Communication Interface
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
Modular Uninterrupted Power Supply Up To 8 Units w/Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & 95% Efficiency
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
| Efficiency: | 95% |
MQ MR SERIES Modular Online UPS 40kva Three Phase for telecommunication
| Features: | 19" Rack Mounted Modular UPS |
|---|---|
| Application: | Finance,telecommunication,education,hospitals,transportation&other Network Devices, Data Centers. |
| Phase: | Three Phase In Three Phase Out |
CE ROHS Modular Online UPS Overload Short Circuit Over Temperature Protection
| Product Name: | Modular Online UPS |
|---|---|
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |

