All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium battery pack with visual appearance ] match 8 Products.
Home Energy Storage Lithium Battery 51.2V 300Ah
| Warranty: | 5years |
|---|---|
| Voltage: | 51.2V |
| Cycle Life: | >10 Years |
Home Backup Power Energy Storage Lithium Battery System With Smart BMS 48V 100Ah
| Warranty Period: | 10years |
|---|---|
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
| Use Life: | >10years |
Long Life 51.2V 100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Standard 3U 48V 100Ah Lithium Battery For UPS And Inverter
| Battery Cell: | 3.2V 100Ah |
|---|---|
| Life Cycles: | 5000 Cycles @25℃ 80%DOD |
| Nominal Energy: | 4.8KWh |
Long Life 51.2V 100Ah Lithium Battery For Energy Storage WiFi
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Long cycle Life 51.2V100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
25.6 V 100Ah Lithium Battery for Off-grid Solar Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Un38.3 51.2v 100ah Lifepo4 Pack For Home Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
1

