All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ phosphate lithium cell pack ] match 112 Products.
12.8V LiFePO4 battery
| Packaging Details: | carton and wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-10 days |
| Payment Terms: | T/T |
Maintenance Free Deep Cycle LiFePO4 Battery Designed for Marine and RV Providing Consistent Deep Discharge Performance
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-25workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
OEM 100A LiFePO4 Battery With IEC62619 UN38.3 MSDS CE Standard
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Max Charge Current: | 100A |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Maximize Your Energy Potential with LiFePO4-Battery Grade A and Optimal Battery Weight Wall-mounted Type
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Battery Weight: | / |
LiFePO4 Battery 100Ah 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Energy: | 2400WH |
UPS Solar Power Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
12V LiFePO4 battery for replacement of VRLA battery 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah with Blue tooth
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Certifications: | CE, RoHS, UL, UN38.3 |
51.2V 100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |

