All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ phosphate lithium cell pack ] match 90 Products.
12V24V48V LiFePO4 Battery Pack 600*460*457mm Grade A for Back up Power
| Battery Size: | Standard/Custom |
|---|---|
| Energy Density: | / |
| Dimension: | 600*460*457mm |
3000 Times Lithium Fe Po4 Battery , 12 Volt Lithium Iron Phosphate Battery With Bestar
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 1year |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
5000 Times Long Cycle LiFePO4 Battery Pack 100Ah With 3 Year Warranty
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Warranty: | 3 Year |
12V 20Ah Lifepo4 Battery Pack , Portable Power Pack Lithium Battery Cells For Electric Vehicle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Battery Type: | Lifepo Battery |
48v Lithium Iron Phosphate Car Battery , Lifepo4 Lithium Ion Battery Pack
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Deep Cycle 24V 100Ah Lithium Battery For Power Back-up and Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Deep Cycle 12V 100Ah Lithium Battery For UPS Power Back-up and Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Large Capacity 12V 300Ah Lithium Battery For Solar And Power Back-Up
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 5 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
3.2V160AH Li-Ion LiFePO4 Battery Pack For EV / Telecom / Solar Energy
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Cylindrical LiFePO4 Battery Pack 3.2V 6000mah E Bike Lithium Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Cylindrical Lithium Battery With 3.2V 6000mah Capacity For Electric Bike |

