All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ phosphate lithium cell pack ] match 90 Products.
Lithium Iron Phosphate LiFePO4 Battery Pack With 5000 Times Cycle Life
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
100Ah Lithium Iron Phosphate Cell Pack Max Charge Current 100A Cycle Life 5000 Times
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Energy: | 2400WH |
| Cycle Life: | 5000 Times |
3.2V 18650 Rechargeable Lifepo4 Lithium Battery Pack 3300mah
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2V 18650 Rechargeable Li-Ion Cells Lifepo4 Pack |
3.2V LiFePO4 Cell Pack with Operating Temp Range of -20℃~65℃
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Discharge Cut-off Voltage: | 2.5 (0℃ ) 2.0 (-20℃) |
| Capacity: | 100Ah |
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
4800WH 100Ah LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Battery Type: | LiFePO4 |
4800WH 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery pack M6 Terminal
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Capacity: | 100Ah |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
2400WH Lithium Ion Phosphate Battery Max Charge Current 100A
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Warranty: | 3 Year |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |

