All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ powerful lfp battery pack ] match 58 Products.
100Ah Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH 100A Max Charge Current
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Max Charge Current: | 100A |
48V Household Energy Storage 200Ah Lithium-Iron-Phosphate-Battery Long Lifespan and Optional LED Display
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, LCD) |
| Grade: | A |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
Maximize Your Energy Potential with LiFePO4-Battery Grade A and Optimal Battery Weight Wall-mounted Type
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Battery Weight: | / |
6kw Solar Power Station Power Inverter with LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Power Station, Solar Power Inverter With LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
LiFePO4 Battery 100Ah 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Energy: | 2400WH |
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
51.2V100Ah LiFePO4 Bank for Home Energy Storage 6000 Cycle Life -20°C to 45°C Operating Range
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |

