All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ powerful lfp battery pack ] match 58 Products.
Long-Lasting and Powerful LFP-Battery-Pack with 12V 24V 48V Pack For Home Energy Storage
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Product Na Me: | 12V24V48V |
12V 100AH LFP Battery Pack 5000 Times Cycle Life reliable durable
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Output Voltage: | 12V |
Portable Power Station 12V lifepo4 battery pack
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station 12V Lifepo4 Battery Pack |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
Black Lifepo4 Battery Pack 24v 100ah Li Ion Rechargeable Battery Pack
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 24V Lifepo4 Battery Pack |
4800WH 100Ah LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Battery Type: | LiFePO4 |
48V 100AH Lifepo4 Battery Pack, Lifepo4 Battery Pack Suppliers
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 48V Lifepo4 Battery Pack |
LiFePO4 Battery Pack 100Ah Capacity for Sale
| Voltage: | 3.2V |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Max Discharge Current: | 100A |

