All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ powerful lfp battery pack ] match 58 Products.
LiFePO4 Battery Pack with 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Residential Solar LiFePO4 Battery pack 48V 100AH
| Application: | Solar Energy Storage, RV, Marine, Golf Cart |
|---|---|
| Capacity: | 5120Wh |
| Cycle Life: | 5000 Cycles |
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
36V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack Golf Cart LFP Battery
| Max Charge Current: | 60A |
|---|---|
| Output Voltage: | 36V/48V/72V |
| Battery Type: | LiFePO4 |
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Standard Size Bluetooth Display LiFePO4 Battery Pack with Performance and Off-grid
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |

