All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ short circuit online ups ] match 81 Products.
220V Low Frequency Online UPS Short Circuit Over Temperature Protection
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Display: | LCD |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Power Sustaining with RS232/RS485/SNMP Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Frequency: | 50/60Hz |
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
High Frequency Online UPS with LCD Display & 1.0 Output Power Factor
| Efficiency: | ≥95.5% |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
| Output Power Factor: | 1.0 |
Low Frequency Online UPS with LCD Display Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & High Efficiency 1
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Efficiency: | 1 |
Low Frequency Online UPS with Overload/Short Circuit/Over Temp Protection RS232/USB/SNMP Communication Interface
| Efficiency: | 1 |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
| Display: | LCD |
Power Protection Modular Online UPS With RS232 RS485 SNMP Communication Interface
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
Pure Sine Wave Low Frequency Online UPS With RS232 USB SNMP
| Efficiency: | 1 |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
Modular Online UPS Up to 8 Units Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
|---|---|
| Efficiency: | 95% |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
Low Frequency 220V LCD Online UPS Pure Sine Wave
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Efficiency: | 1 |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
1-10kva High Frequency Online Ups Efficient Power Protection
| Transfer Time: | 0ms |
|---|---|
| Power Capacity: | 1-10KVA |
| Efficiency: | 95% |

