All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ short circuit online ups ] match 81 Products.
G Tech UPS Online Single Phase Double Conversion Uninterrupted Power Supply
| Mount Way: | Rank |
|---|---|
| Material: | ABS/Metal |
| Color: | Black |
LED / LCD Display Online High Frequency Ups 500VA 650VA 850VA 1000VA 2kva
| Output Voltage:: | 220/230/240Vac Or 110/120Vac |
|---|---|
| Application:: | PC, Router, POS Machine Communication Processor, Industrial Products |
| Display: | LED Or LCD For Optional |
95% Efficiency Modular Continuous Power Supply Parallel Up To 8 Units 50/60Hz Frequency
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
Low Frequency Uninterrupted Power Supply 220V With Pure Sine Wave
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
| Display: | LCD |
Low Frequency Pure Sine Wave Uninterruptible Power Supply With Overload Protection
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
High Frequency 1kVA 10kVA Backup Power System With LCD Display
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Transfer Time: | 0ms |
| Display: | LCD |
High-Efficiency 95.5% LCD 0ms Uninterruptible Power Supply
| Display: | LCD |
|---|---|
| Transfer Time: | 0ms |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
High Efficiency Low Frequency Uninterruptible Power Source with Pure Sine Wave Output LCD Display
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Efficiency: | 1 |
LCD LED Display AVR voltage regulator With Relative Humidity≤95%
| Display: | LCD/LED |
|---|---|
| Power: | 2KVA-3000KVA |
| Input Voltage: | 380V-480V |
Single Three Phase AVR Series 50Hz 60Hz Auto Voltage Regulator
| Frequency: | 50/60Hz |
|---|---|
| Phase: | Single/Three Phase |
| Display: | LCD/LED |

