All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ solar power storage li ion battery ] match 26 Products.
Rechargeable LiFePO4 Battery Pack 12.8V 18.75Ah 75000mAh 240Wh
| Application: | Energy Storage, Solar Energy |
|---|---|
| Product Name: | Portable Power Station LiFePO4 Battery Power Supply |
| Cycle Life: | >2000 Times |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
2400WH Lithium Ion Phosphate Battery Max Charge Current 100A
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Warranty: | 3 Year |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
12KG-100KG LiFePO4 Battery Pack with High Energy Density 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Grade: | A |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
Long-Lasting and Powerful LFP-Battery-Pack with 12V 24V 48V Pack For Home Energy Storage
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Product Na Me: | 12V24V48V |
Maximize Your Energy Potential with LiFePO4-Battery Grade A and Optimal Battery Weight Wall-mounted Type
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Battery Weight: | / |
Standard Size Bluetooth Display LiFePO4 Battery Pack with Performance and Off-grid
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |

