All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ solar power storage li ion battery ] match 26 Products.
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
LiFePO4 Battery Pack 100Ah Capacity for Sale
| Voltage: | 3.2V |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Max Discharge Current: | 100A |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
100A Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH High Capacity Energy Storage
| Warranty: | 3 Year |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Energy: | 4800WH |
Long Cycle Life Lithium Ion Phosphate Battery 100A Max Charge Current
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Max Discharge Current: | 100A |
100Ah Lithium LiFePO4 Battery Pack With Smart BMS system
| Warranty: | 5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |

