All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ solar power storage li ion battery ] match 26 Products.
li-ion battery for solar energy storage
| Packaging Details: | carton and wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-10 days |
| Payment Terms: | T/T |
12V Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
UPS Solar Power Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
Black Lifepo4 Battery Pack 24v 100ah Li Ion Rechargeable Battery Pack
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 24V Lifepo4 Battery Pack |
Portable Power Station 12V lifepo4 battery pack
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station 12V Lifepo4 Battery Pack |
Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack 19.2V 27Ah 162000mAh
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack Suppliers |
12.8V 6Ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
12.8V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery For Telcom
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V100Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | M8 |
High Capacity 12V LiFePO4 Battery for Lead Acid Replacement
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12V Lead Acid Battery Replacement |
| Terminal Type: | F2 |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |

