All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom sealed lead acid batteries ] match 51 Products.
lower resistance lead acid battery for ups backup power application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
compact design rechargeable lead acid battery
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |
Telecom UPS Backup Power 12v 9Ah VRLA Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Alarm System AGM Separator 12v 9ah Vrla Type Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Pasted Flat 12v 9ah Deep Cycle Vrla Rechargeable Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
12v lead acid gel battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Rechargeable Deep Cycle 12V 150Ah VRLA Acid Gel Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V150Ah Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Lead Acid Gel Battery |
Double Sealing 250Ah UPS 12V VRLA Deep Cycle Battery
| Capacity: | 1.3-250Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
Solar System Deep Cycle 12v 9ah Rechargeable Vrla Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

