All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom sealed lead acid battery ] match 51 Products.
12V 200Ah AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery for Solar Power Systems, UPS, Telecommunications, Access Control Devices
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx 58 Kg |
Recombinant Ventilated Lead Acid Battery 300A Max Discharge Current
| Terminal Type: | Threaded |
|---|---|
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
VRLA Vented Lead Acid Battery 330*172*214mm For Industrial Household Use
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
|---|---|
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
| Weight: | 31kg |
2-Year Warranty Maintenance-Free Lead-Acid Battery Operating Temperature-15℃~50℃
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
12v 100ah VRLA Regulated Lead Acid Battery For Solar Alarm System
| Capacity: | 100Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 34.50Kg |
Reliable Valve-Regulated Lead Acid Battery VP Series Deep Cycle Battery 12V
| Material: | Lead Acid |
|---|---|
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
| Warranty: | 3 Years |
UPS Valve Regulated Lead Acid Battery with Max Discharge Current 300A
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 300A |
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
12v100AH VRLA Lead Acid Battery For home solar energy System
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 20~30 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

