All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom sealed lead acid battery ] match 51 Products.
Terminal F1 Sealed Lead Acid Battery 12v 200ah For UPS Telecom
| Capacity: | 200Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 58.00Kg |
2.55kg weight valve regulated sealed lead acid batteries 12v 9ah for Telecom,solar system,alarm system
| Material: | ABS |
|---|---|
| Capacity: | 9A |
| Voltage: | 12V |
2.55kg weight 12v 9ah valve regulated sealed lead acid battery for ups, telecom, alarm system and solar system
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
12v rechargeable sealed lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
F1 Terminal 12 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Product Name: | 12 Volt Sealed Lead Acid Battery, High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
Terminal F1 Sealed Lead Acid Battery 12v 200ah For UPS Telecom
| Capacity: | 12v 200ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 58.00Kg |
Valve Regulated Sealed Lead Acid Batteries 12v 7ah For Telecom,solar System,alarm System
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
Maintenance Free Sealed Lead Acid Battery 12v 100ah For UPS Telecom
| Capacity: | 100Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 29.50Kg |
2.55 Kg 12 volt sealed lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Material: | ABS |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah |
| Voltage: | 12V |

