All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom sealed lead acid battery ] match 51 Products.
2.05kg weight 12v vrla sealed sulfuric acid battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
2.05 Kg 12V 7Ah Sealed type lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
UPS Telecom Sealed VRLA Regulated Lead Acid Battery 12v 150ah
| Capacity: | 150Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 40.00Kg |
Good performance 12v non-spillable lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
non spillable lead acid battery for UPS, Telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
2.55kg weight maintenance free ups lead acid battery for UPS, Telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
Good performance 12v lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
2.55kg weight valve regulated lead acid battery 12v for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Telecom Sealed 12v 18ah Lead Acid Battery For UPS Solar System
| Capacity: | 18Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 5.10Kg |
2.05 Kg 12V 7Ah lead acid battery for ups backup power application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

