All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups valve regulated rechargeable battery ] match 25 Products.
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |
Reliable Valve-Regulated Lead Acid Battery VP Series Deep Cycle Battery 12V
| Material: | Lead Acid |
|---|---|
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
| Warranty: | 3 Years |
ABS 12v 7ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
Double Sealing 250Ah UPS 12V VRLA Deep Cycle Battery
| Capacity: | 1.3-250Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
Rechargeable F1 Terminal Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Product Name: | F1 Terminal 6 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems, Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
| Warranty: | 1 Year |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
12V Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery for Solar System 9Ah Capacity 20hr-rate to 1.75V per cell 25 C
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
2.05 Kg 12 volt rechargeable valve regulated lead acid battery for solar system system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12v 9ah rechargeable valve regulated lead acid battery for Ups System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.5Kg |

