All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups valve regulated rechargeable battery ] match 25 Products.
Rechargeable Deep Cycle 12V 150Ah VRLA Acid Gel Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V150Ah Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Lead Acid Gel Battery |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
Recombinant Ventilated Lead Acid Battery 300A Max Discharge Current
| Terminal Type: | Threaded |
|---|---|
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
2-Year Warranty Maintenance-Free Lead-Acid Battery Operating Temperature-15℃~50℃
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
VRLA Vented Lead Acid Battery 330*172*214mm For Industrial Household Use
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
|---|---|
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
| Weight: | 31kg |

