All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups valve regulated rechargeable battery ] match 25 Products.
25.6v Solar System Valve Regulated Rechargeable Battery 100 Ah
| Voltage: | 25.6 |
|---|---|
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
2.05kg weight 12v valve regulated rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
2.05kg weight 12v sealed valve regulated rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
2.55kg weight 12v valve regulated rechargeable battery for ups, telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
OEM Maintenance-Free ABS Case Material Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery For UPS Long-Lasting Performance
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
UPS Valve Regulated Lead Acid Battery with Max Discharge Current 300A
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 300A |
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
AGM Separator Sealed Lead Acid Battery , Valve Regulated Rechargeable Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
300a Vrla Regulated Lead Acid Battery For Telecom System / Solar System / Ups
| Warranty: | 1 Years |
|---|---|
| Terminal Type: | Threaded |
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
Solar System Deep Cycle 12v 9ah Rechargeable Vrla Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
2.55kg weight maintenance free valve regulated lead acid rechargeable battery for UPS application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah |
| Voltage: | 12V |

