All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ valve regulated lead acid battery 12v ] match 44 Products.
Double Sealing VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Easy Installation VRLA Regulated Lead Acid Battery For Solar Power Systems
| Product Name: | Lead Acid Gel Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
|---|---|
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
| Voltage: | 12V,2V,6V |
Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery 12v 4.5ah For Alarm System
| Capacity: | 4.5Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 1.42Kg |
2.55kg weight maintenance free valve regulated lead acid rechargeable battery for UPS application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah |
| Voltage: | 12V |
12V Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery for Solar System 9Ah Capacity 20hr-rate to 1.75V per cell 25 C
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
2.55kg weight valve regulated lead acid battery 12v for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
Vrla Lead Acid Battery , Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | Sealed Lead Acid Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
Pasted Flat Type High Capacity Lead Acid Battery , AGM VRLA Deep Cycle Battery
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |

