All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ valve regulated lead acid battery 12v ] match 44 Products.
Valve Regulated Sealed Lead Acid Batteries 12v 7ah For Telecom,solar System,alarm System
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
AGM Separator Sealed Lead Acid Battery , Valve Regulated Rechargeable Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12v 9ah rechargeable valve regulated lead acid battery for Ups System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.5Kg |
2.05 Kg 12 volt rechargeable valve regulated lead acid battery for solar system system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |
UPS Systems Solar Energy Sealed Lead Acid Deep Cycle Battery With 1 Year Warranty
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery for UPS Systems, solar energy
| Voltage: | 12V, 6V, 2V |
|---|---|
| Product Name: | SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Maintenance Free With 400 Cycles Life
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Cycle Life For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery General SLA Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Maintenance Type: | Free |
2.55kg Weight 12v 9ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery For Ups, Telecom, Alarm System And Solar System
| Material: | ABS |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

