All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 12v sealed deep cycle battery ] match 32 Products.
Telecom UPS Backup Power 12v 9Ah VRLA Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Vrla Lead Acid Battery , Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | Sealed Lead Acid Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
Rechargeable Deep Cycle 12V 150Ah VRLA Acid Gel Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V150Ah Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Lead Acid Gel Battery |
UPS Systems Solar Energy Sealed Lead Acid Deep Cycle Battery With 1 Year Warranty
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery for UPS Systems, solar energy
| Voltage: | 12V, 6V, 2V |
|---|---|
| Product Name: | SLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
F1 Terminal 12 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Product Name: | 12 Volt Sealed Lead Acid Battery, High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Reliable Valve-Regulated Lead Acid Battery VP Series Deep Cycle Battery 12V
| Material: | Lead Acid |
|---|---|
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
| Warranty: | 3 Years |
Alarm System AGM Separator 12v 9ah Vrla Type Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Pasted Flat Type High Capacity Lead Acid Battery , AGM VRLA Deep Cycle Battery
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
2.05kg weight deep cycle vrla battery 12v for solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |

