All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 12v sealed deep cycle battery ] match 32 Products.
2.55kg weight deep cycle vrla battery 12v for solar system application
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.55 Kg |
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Maintenance Free With 400 Cycles Life
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
Compact Design VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle Terminal Sealing
| Voltage: | 2V,6V, 12V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Valve Regulated 12V 150Ah VRLA Rechargeable Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery 12V |
Non Spillable UPS 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
12v 100ah VRLA Regulated Lead Acid Battery For Solar Alarm System
| Capacity: | 100Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 34.50Kg |
AGM Separator 6AH UPS VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Sealed Type: | Sealed |
| Terminal: | Terminal F1/F2 |
12v100AH VRLA Lead Acid Battery For home solar energy System
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 20~30 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Recombinant Ventilated Lead Acid Battery 300A Max Discharge Current
| Terminal Type: | Threaded |
|---|---|
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |

