All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ compact lifepo4 battery pack high capacity ] match 26 Products.
2000W Portable Power Supply LiFePO4 Battery Pack for Large-Scale Outdoor Activities
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Around 20 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
3.2V LiFePO4 Cell Pack with Operating Temp Range of -20℃~65℃
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Discharge Cut-off Voltage: | 2.5 (0℃ ) 2.0 (-20℃) |
| Capacity: | 100Ah |
Home Energy Storage Lithium Battery 51.2V 300Ah
| Warranty: | 5years |
|---|---|
| Voltage: | 51.2V |
| Cycle Life: | >10 Years |
Home Energy Storage System LW-10K Wall-Mounted LiFePO₄ Battery
| Service Life: | 10 Years |
|---|---|
| Battery Color: | White |
| Ingress Protection: | IP65 |
Un38.3 51.2v 100ah Lifepo4 Pack For Home Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Long Cycle Mini DC UPS Uninterruptible Power Supply With LiFePO4 Battery
| Input Voltage: | 100-240Vac/50Hz ~60Hz |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
Long Life 51.2V 100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Long Life 51.2V 100Ah Lithium Battery For Energy Storage WiFi
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |
Long cycle Life 51.2V100Ah Lithium Battery For Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, L/C |

