All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ compact lifepo4 battery pack high capacity ] match 26 Products.
Waterproof Standard IP65 LiFePO4 Battery Pack with ABS Case -20°C To 60°C
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20°C To 60°C |
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
Compact and Durable G-Tech ESS Series LiFePO4 Battery Pack for Commercial and Industrial Energy Storage
| Type: | LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 15 Years |
| Size: | 1900mm*2100mm*1330mm |
Long-Lasting G-Tech PPS Series Portable Power Supply with LiFePO4 Battery Pack Cycle life 2000 Weight 12KG Eco-Friendly
| Type: | Lifepo4 Battery Pack |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |
600W G-Tech PPS Series Portable Power Supply and LiFePO4 Battery Pack The Ultimate Solution for On-the-Go Power
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |
LiFePO4 Battery Pack 24V 100Ah 3 5000 Cycle Life for Heavy-duty Applications
| Energy: | 2400WH |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Lithium Iron Phosphate LiFePO4 Battery Pack With 5000 Times Cycle Life
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
Safe chemistry LiFePO4 Battery Pack for Solar Energy Storage in Solar Applications
| Application: | Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity Options: | 200Ah And 300Ah |
| Cycle Life: | Long Cycle Life |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
lightweight 12V 100Ah LiFePO4 Battery Pack With 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Output Voltage: | 12V |
| Energy: | 1200WH |

