All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ rechargeable lead acid battery ] match 61 Products.
Rechargeable F1 Terminal Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Product Name: | F1 Terminal 6 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems, Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
| Warranty: | 1 Year |
300a Vrla Regulated Lead Acid Battery For Telecom System / Solar System / Ups
| Warranty: | 1 Years |
|---|---|
| Terminal Type: | Threaded |
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
VRLA Vented Lead Acid Battery 330*172*214mm For Industrial Household Use
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
|---|---|
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
| Weight: | 31kg |
2-Year Warranty Maintenance-Free Lead-Acid Battery Operating Temperature-15℃~50℃
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
UPS Valve Regulated Lead Acid Battery with Max Discharge Current 300A
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 300A |
| Self Discharge Rate: | ≤3%/Month |
12.8V 12Ah Deep Cycle UPS Lead Acid Battery For UPS System Replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 12Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
AGM Separator Sealed Lead Acid Battery , Valve Regulated Rechargeable Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Rechargeable Sealed Lead Acid Battery For Alarm System
| Capacity: | 4.5Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 6V |
| Weight: | Approx. 0.75Kg |
OEM Maintenance-Free ABS Case Material Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery For UPS Long-Lasting Performance
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |

