All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ rechargeable lead acid battery ] match 61 Products.
1.04KG sealed maintenance free rechargeable battery 6v 7ah For Alarm System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 6V |
| Weight: | Approx. 1.04Kg |
Double Sealing 250Ah UPS 12V VRLA Deep Cycle Battery
| Capacity: | 1.3-250Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V Lead Acid Battery Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery |
High Capacity 12V LiFePO4 Battery for Lead Acid Replacement
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12V Lead Acid Battery Replacement |
| Terminal Type: | F2 |
Low Frequency 3 Phase Online Ups 40KVA-80KVA With Sealed Lead Acid Battery
| Application: | Office, Computer Facilities, Security, Monitoring, Alarm,Telecommunications, Medical, Instrumentation, Financial |
|---|---|
| Product Name: | 40KVA-80KVA Low Frequency Online UPS Three Phase Online Ups For Office / Computer / Facilities |
| Display: | LCD(Touchscreen) |
Rechargeable Deep Cycle 12V 150Ah VRLA Acid Gel Battery
| Capacity: | 150Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Product Name: | 12V150Ah Deep Cycle Sealed Lead Acid Battery Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Lead Acid Gel Battery |
25.6v Solar System Valve Regulated Rechargeable Battery 100 Ah
| Voltage: | 25.6 |
|---|---|
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
12V Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
12.8V 6Ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
UPS Solar Power Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
UPS Solar 12V 9ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Product Name: | Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
|---|---|
| Power: | 12V 9ah |
| Battery Type: | LiFePO4 Battery |

