All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ rechargeable lead acid battery ] match 61 Products.
Pasted flat type rechargeable lead acid battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Sealed Maintenance Free Rechargeable Lead Acid Battery 6v 4ah 0.7kg For Fire Alarm Application, Sprayer
| Capacity: | 4Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 6V |
| Weight: | Approx. 0.7 Kg |
2.05 Kg 12 volt rechargeable valve regulated lead acid battery for solar system system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12V Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery for Solar System 9Ah Capacity 20hr-rate to 1.75V per cell 25 C
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
compact design rechargeable lead acid battery
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.55 Kg |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
Recombinant Ventilated Lead Acid Battery 300A Max Discharge Current
| Terminal Type: | Threaded |
|---|---|
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
Reliable Valve-Regulated Lead Acid Battery VP Series Deep Cycle Battery 12V
| Material: | Lead Acid |
|---|---|
| Operating Temperature: | -15℃~50℃ |
| Warranty: | 3 Years |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
12V 200Ah AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery for Solar Power Systems, UPS, Telecommunications, Access Control Devices
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx 58 Kg |

