All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups power supply for home ] match 144 Products.
2400W PV Input Balcony Energy Storage System
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Remote Control: | Support |
Customizable LiFePO4 Battery For Diverse Applications High Energy Density And Extended Lifespan
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Size: | 229mm*138mm*208mm |
High Frequency 0ms Transfer Time LCD Display Online UPS
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Output Power Factor: | 1.0 |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
LCD LED Display AVR voltage regulator With Relative Humidity≤95%
| Display: | LCD/LED |
|---|---|
| Power: | 2KVA-3000KVA |
| Input Voltage: | 380V-480V |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Up To 8 Units Parallel Capability
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
|---|---|
| Efficiency: | 99.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
25.6 V 100Ah Lithium Battery for Off-grid Solar Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Long Cycle Life LiFePO4 Battery Pack Energy Storage Solution Suitable for Electric Vehicles and Renewable Energy Systems
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-25workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
Mini DC UPS with 100V-240V Charging Voltage Protection Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity Long Lif
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
|---|---|
| Charging Voltage: | 100V-240V |
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
3KVA 5KVA Pure Sine Wave Line Interactive UPS For PC / ATM / Bank Terminal with PF 0.8
| Mount Way: | Tower Type |
|---|---|
| Protection: | Overload, Short Circuit, Over Temperature |
| Input Frequency: | 45-65Hz |
G-Tech VMH-3024 Inverter Compatible with Multiple Battery Brands for Flexible Energy Management
| Type: | DC/AC Inverters |
|---|---|
| Rated Output Power: | 3KVA/3KW |
| Peak Power: | 6000VA |

