All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system 7ah lead acid battery ] match 39 Products.
Good performance 12v non-spillable lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
non spillable lead acid battery for UPS, Telecom, alarm system and solar system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
Good performance 12v lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
2.05 Kg 12 volt rechargeable valve regulated lead acid battery for solar system system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
12v 9ah rechargeable valve regulated lead acid battery for Ups System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.5Kg |
12v rechargeable sealed lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
ABS 12v 7ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Double Sealing 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
2 Volt Deep Cycle Lead Acid 2v 300ah 400ah Inverter Agm With Copper Terminal
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
|---|---|
| Maintenance Type: | Free |
| Color: | Black Or Custom |
2.05kg weight 12v vrla sealed sulfuric acid battery for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |

