All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system 7ah lead acid battery ] match 39 Products.
Terminal F1 Sealed Lead Acid Battery 12v 7ah For Ups System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.1Kg |
2.05 Kg 12V 7Ah lead acid battery for ups backup power application
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Stable Performance Eco Mini Dc Ups 12v For Lead-Acid Battery
| Charging Period: | 2~3Hours |
|---|---|
| Product Name: | DC UPS |
| Battery Type: | Lead-acid Battery |
2.05 Kg 12V 7Ah Sealed type lead acid battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 2.05 Kg |
High Performance Sealed Lead Acid Deep Cycle Battery For UPS System
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
| Voltage Per Unit: | 12 |
12V 7Ah VRLA Regulated Lead Acid Battery Rechargeable Sealed Lead Acid Battery
| Cycle Life: | 500-1000 |
|---|---|
| Capacity: | 7Ah |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
Non Spillable UPS 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Valve Regulated Sealed Lead Acid Batteries 12v 7ah For Telecom,solar System,alarm System
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Sealed Type: | Sealed |
valve regulated sealed lead acid battery 12v 7ah for Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |

