All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system 7ah lead acid battery ] match 39 Products.
UPS System Backup Power Supply 7AH 9AH 12AH 18AH Battery Capacity
| Battery Capacity: | 7AH/9AH/12AH/18AH |
|---|---|
| Type: | PWM UPS |
| Input Voltage: | 220V |
2.05kg weight sealed sulfuric acid battery 12v 7Ah for ups, telecom, alarm system and solar system application
| Capacity: | 7Ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Deep Cycle Solar Panel GEL Battery , 65-200Ah Power Storage Battery For Solar System
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
|---|---|
| Maintenance Type: | Free |
| Color: | Black Or Custom |
Share 12V200AH Maintenance Free AGM GEL Battery
| Capacity: | 200AH |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
12v lead acid gel battery for UPS,Telecom,solar system,alarm system
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
POS Machine 1500VA USB RJ45 RJ11 Modified Sine Wave UPS
| Protection: | Low Voltage Protection,overload Discharge Overcharge |
|---|---|
| Type: | Line Interactive UPS |
| Phase: | Single Phase |
High Performance Line Interactive Sine Wave Ups 600va / 800va / 1200va
| Waveform: | Pure Sine Wave |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V/230V/240V |
| Waterproof: | GSM |
Top Sockets 800VA 1000VA 1500VA USB Line Interactive UPS
| Protection: | Low Voltage Protection,overload Discharge Overcharge |
|---|---|
| Type: | Line Interactive UPS |
| Phase: | Single Phase |
1.5KVA 24VDC Online Interactive UPS Power Supply 45-65Hz For Computer Network
| Place Of Origin: | Guangdong China |
|---|---|
| Protection: | Short Circuit, Battery Overcharge, Overdischarge, Overload |
| Weight: | 4.8-17.3kg |
LCD LED Line Interactive UPS 1000va 2 ~ 6ms Transfer Time 93% AC Effciency
| Place Of Origin: | Guangdong China |
|---|---|
| Protection: | Short Circuit, Battery Overcharge, Overdischarge, Overload |
| Transfer Time: | 2 ~ 6 Ms (typical), 10 Ms (max.) |

