All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 100a lithium iron phosphate battery ] match 49 Products.
100Ah Lithium Iron Phosphate Cell Pack Max Charge Current 100A Cycle Life 5000 Times
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Energy: | 2400WH |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Lithium Iron Phosphate LiFePO4 Battery Pack With 5000 Times Cycle Life
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
4800WH 100Ah LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Alumium Shell 48V 100AH Lifepo4 Battery Pack For Solar Energy
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Place Of Origin: | China |
High Performance 48V100Ah LiFePO4 Battery Pack, High Capacity, Low Weight
| Warranty: | 3-5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Operating Temperature Range: | -20℃~65℃ |
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery 100Ah 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Energy: | 2400WH |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |

