All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ phosphate lithium cell pack ] match 90 Products.
100A Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH High Capacity Energy Storage
| Warranty: | 3 Year |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Energy: | 4800WH |
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
LiFePO4 Battery Pack with 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
High Capacity 12V LiFePO4 Battery for Lead Acid Replacement
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12V Lead Acid Battery Replacement |
| Terminal Type: | F2 |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
LiFePO4 Battery Pack 24V 100Ah 3 5000 Cycle Life for Heavy-duty Applications
| Energy: | 2400WH |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Heavy Duty Applications 12V LiFePO4 Battery Pack -20°C To 60°C Expected Cycle Life Round 6
| Case: | ABS |
|---|---|
| Storage Type: | -20~45℃(-4~113℉) |
| Waterproof Standard: | IP65 |
High Performance 48V100Ah LiFePO4 Battery Pack, High Capacity, Low Weight
| Warranty: | 3-5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Operating Temperature Range: | -20℃~65℃ |

