All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ phosphate lithium cell pack ] match 90 Products.
36V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack Golf Cart LFP Battery
| Max Charge Current: | 60A |
|---|---|
| Output Voltage: | 36V/48V/72V |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
OEM 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack with 3 Year Warranty
| Energy: | 1200WH |
|---|---|
| Output Voltage: | 12V |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Alumium 100Ah 48V Lifepo4 Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | Solar Inverter, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
100Ah Lithium LiFePO4 Battery Pack With Smart BMS system
| Warranty: | 5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
12KG-100KG LiFePO4 Battery Pack with Bluooth WiFi BESS
| Grade: | A |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Battery Weight: | / |
12.8V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery For Telcom
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V100Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | M8 |
12.8V 10Ah Lifep04 Lithium Battery With Alumium Shell
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V10Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
100Ah Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH 100A Max Charge Current
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Max Charge Current: | 100A |

