All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom lifepo4 battery pack ] match 24 Products.
Alumium Shell Lithium Iron Phosphate Battery Pack 24V 100Ah 3 Years Warranty
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Place Of Origin: | China |
Solar Energy Storage System 48V 100Ah LiFePO4 Battery Telecom Base Station Backup
| Application: | Solar Energy, Telecommunication, Golf Carts Etc |
|---|---|
| Capacity: | 4800Wh |
| Charge Rate: | 1C |
EV 3000 Times Cycle 3.2v 200ah LiFePO4 Battery Pack
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v 200ah Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
High Capacity 12V LiFePO4 Battery for Lead Acid Replacement
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12V Lead Acid Battery Replacement |
| Terminal Type: | F2 |
lifepo4 battery 3.2v 200ah li-ion battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Alumium Solar Inverter 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Plastic Shell LiFePO4 3.2v 30ah Lithium Ion Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v 30ah Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
3000 Times Cycle 3.2v 200ah Back Up LiFePO4 Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v Big Capacity Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
LFP 12V 50Ah Lithium Ferro Phosphate Battery Free Maintenance For EV / Telecom
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |

