All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ telecom lifepo4 battery pack ] match 24 Products.
3.2v 32650 48 Volt Lifepo4 Battery Pack 12V 24V For Electric Bike
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2v 32650 Lifepo4 Battery Cell For 12V 24V 48V Electric Bike Solar, UPS |
Cylindrical LiFePO4 Battery Pack 3.2V 6000mah E Bike Lithium Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Cylindrical Lithium Battery With 3.2V 6000mah Capacity For Electric Bike |
Durable 48v Lifepo4 Battery Pack Reliable Lightweight 100Ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Long Life 51.2V 200Ah Lithium Battery For Energy Storage, solar and telecom
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 51.2V Lifepo4 Battery Pack |
12V 20Ah Lifepo4 Battery Pack , Portable Power Pack Lithium Battery Cells For Electric Vehicle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Battery Type: | Lifepo Battery |
Alumium Shell 3.2v 50ah LiFePO4 Battery Pack
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v 50ah Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
3.2V160AH Li-Ion LiFePO4 Battery Pack For EV / Telecom / Solar Energy
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
12V 50Ah LiFePO4 Battery Pack Good Cycle Life Time For Solar Energy / Motorcycle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
3.2V 18650 Rechargeable Lifepo4 Lithium Battery Pack 3300mah
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2V 18650 Rechargeable Li-Ion Cells Lifepo4 Pack |
Customizable LiFePO4 Battery For Diverse Applications High Energy Density And Extended Lifespan
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Size: | 229mm*138mm*208mm |

